Sahil Kamp Müdavimleri

Şileye aşık, hemen hemen her köşesini gezmiş, bir çok yerinde kamp yapma fırsatı bulmuş ve en güzel yıllarını(üniversite zamanları) orada geçiren biri olarak diyebilirim ki Sahil kamp kadar huzur bulduğum, kendimi dinlediğim, evimdeymiş hissi veren başka bir yer daha yok.. 

Şile zaten başlı başına İstanbul'a bu kadar yakın böylesine güzel yerler var mıydı sorusunu sürekli sordurtan bir yer yıllardır orada olduğum halde ben bile yeni yerler keşfettikçe hala kendime aynı soruyu soruyorum. Burası da onlardan bir tanesi, Sahilköy Şile merkeze 20-25 km uzaklıkta bambaşka bir yer Sahil kamp ise köy içerisinde bambaşka güzellikte ayrı bir dünya girişinden itibaren insana huzur bulduran, günlerce kalma isteği uyandıran bir yer. Biz Sahil kamp ile Instagram üzerinden tanıştık sürekli karşıma, keşfet bölümünde çıkıyordu sanki beni çağırıyor gibi :)  hep gideceğim, gideceğim deyip bir türlü zaman ayıramıyordum bir gün tam böyle her şeyden bunalmış bir vaziyetteyken kendimi direksiyon başında buldum ve konum bile açmadan kaybola, kaybola sahil kamp’a gitmek istediğime karar verdim. Çünkü ne yazık ki bazı şeyler ertelenmeye gelmiyor. Tabi öyle çok kaybolamadım çünkü zaten sahil köye girdiğiniz anda yollar sizi oraya çıkarıyor :)  içeri girdiğim de Mehmet Bey beni sanki tanıdığı ve çok samimi  olduğu biri gelmiş gibi karşıladı beni  biraz sohbet ettik ayaküstü  bana tüm tesisi büyük bir zevk ile her yerini en ince detayına kadar anlatarak gezdirdi daha sonra seni biraz doğayla baş başa bırakayım dedi ve ben aşağı tarafta denizin sesiyle yukarı tarafta kuş cıvıltılarıyla, konaklama yerlerinin içinden gelen kahkahalarla inanılmaz bir huzur buldum. Oradan oraya koşmak istedim. Bir tek bu kadar huzuru bulan ben olamam deyip şöyle bir etrafıma baktım ve fark ettim ki herkes benimle aynı duygu içerisinde herkesin suratlar gülüyor.. Bir tarafta akşam yemeği telaşına düşmüş insanlar, bir tarafta kahvesini yudumlayanlar, bir tarafta grubu ile şarkı söyleyenler ve daha nicesi.

Herkes anı yaşayarak orayı anlamlı kılma telaşındaydı o an geceyi orda geçirebilmem için yanıma bir şey almayışıma o kadar üzüldüm ki giderken aklımda hiç kalma fikri yoktu diye ona göre şeyler almıştım ama sonra anladım ki orayı daha çok yaşamam gerekiyormuş meğer. Ama artık sürekli gideceğim bir yer olduğu için üzülmeyi bırakıp anın tadını çıkarmaya devam ettim çünkü sahil kamp tam olarak öyle bir yer orada bir düşünceye takılıp kalmanız, üzülmeniz imkânsınız sizi öyle bir sarmalıyor ki müthiş bir etki altına giriyorsunuz. Tabi bu arada saat baya ilerledi artık ne yazık ki dönme vaktim gelmişti tam giderken Mustafa Bey ile karşılaştım gerçi artık abi diyebilirim uzun bir sürede onunla sohbet ettik bir baktım ki gün müthiş bir manzarayla batmak üzere ee nasıl gideyim mecbur biraz daha kalacağım dedim. O manzarayı kaçıramazdım çünkü. Mustafa abi ile sohbet ederken o da bu güzel yerin buralara nasıl geldiğinden daha neler yapacağından bahsetti müthiş bir işletmecilik anlayışları var oranın o güzel insanlarla daha çok güzel yerlere gelmesini cani gönülden isterim ve geleceğinden de eminim çünkü onların önceliği bizleriz. Artık saat baya geç oluyordu ve oradan ayrıldım Sezen Aksu kalbim Ege' de kaldı diyor ya benimde kalbim Sahilköy' de kalmıştı.. Eminim Sezen Aksu'da burayı görseydi o da aynı şeyi söylerdi J Şimdi neredeyse ayda bir veya iki kalmaya vakit ayıramasam bile şöyle bir Sahil kamp havası almaya iki güzel sohbet etmeye giderim. Hatta son gidişimde Mustafa abi kalabalık gelen bir gruba doğa yürüyüşü yaptırırken bizi de davet etti arkadaş grubumla birlikte katıldık meğer bir cennette tesisin arka tarafındaymış Ziraat Mühendisi  anne babanın kızı olup benim bilmediğim bitki, çiçek yok derken aslında bilmediğim birçok bitki türüne şahit oldum, hatta bir sefer ailemle bile ziyaret ettim onlarda görsünler diye her neyse tekrar sadede geliyorum :) güzel orman gezimizde farklı türlerde bir kaç çiçek topladık tabi ki çiçekler dalında güzeldir ama inanın kendimi o kadar tutamadım ki. Tekrar tesise indiğimizde toplanılan çiçekler Mustafa abi tarafından bir çiçekçinin aranjmanını aratmayacak şekilde daha güzel hale getirildi yani kelimenin tam anlamıyla yine dop dolu bir sürü güzel anı biriktirdiğim bir gün daha geçirmiş oldum. Bana kalsa anlatacak çok şey var ama benim bu satırlarımı yaşadıkça anlayacaksınız. Unutmadan söyleyeyim benim için bir diğer önemli ve orayı anlamlı kılan bir diğer nokta ise hayvanseverlikleri. Hem tesisin kendi köpekleri var hem de dışarıdan gelen canlılara müşteri gibi davranıyor ve onları rahat ettirmeye son derece önem veriyorlar. 

Buradan Aşile'de (tesiste ki küçük dostlarımızdan sadece bir tanesi) sevgilerimi iletiyorum ve tabi ki her zaman güler yüzlü ve anlayışlı olan Mustafa ve Mehmet abi başta olmak üzere diğer tüm çalışanlara. Tuğana AKYÜREK

Sahilkamp Hakkında
Sahil Kamp İstanbul 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş olan deniz kenarında bir Dinlenme Spor Aktivite ve Eğitim tesisidir.
Size yardımcı olmak için bize mutluluk verir. Ekip danışmanı size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir.
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Rezervasyon