Sahilkamp Müdavimleri 3

Herkese merhabalar..

Kocaman bir yılımızı çaldı karantina günleri.. Sanki kısıtlamalar ve maskelerle yaşamaya alıştık. Gezme anlayışımız, tedirginliklerimiz değişti… Doğada olmanın getirdiği mutluluğu ve güveni daha çok insan fark etmeye başladı. Bu hem sevindirici hem biraz ürkütücü, söz konusu insan olunca… Evet, alıştığımızın dışında bir konfor alanı bazen zor olabiliyor kabul, ancak onun da getirdiği sadeleşmenin tadı bir başka J İşte tam da bu sadeleşmeye uygun doğa ile bütünleşebildiğim, 2 gün bile olsa tamamen pozitif enerjiyle dolduğum bir kısa kamp yaptım. Sizlerle bu deneyimi paylaşacağım.

 

Önce alandan bahsedeyim. İstanbul’a çok yakın keyifli bir kamp alanı. Kamp alanı derken, sadece çadırla konaklama yapılacağını düşünmeyin. Farklı birçok konaklama seçeneği olan bir kamp alanı burası. Sahilkamp İstanbul Şile’de deniz ve ormanın zarafetle buluştuğu mis gibi bir kamp alanı.

Şile otobanında yol alırken, Sofular tabelasından solda dönüp Sahilköy içinden geçip 2 km sonra tabelasını göreceksiniz. Son derece kolay ulaşımı

 

 

Biraz Alandan bahsedeyim… 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş olan denize sıfır, ister orman – ister deniz keyfini tadabileceğiniz güzel mi güzel bir mekân, malum Karadeniz… Tesis içinde 24 saat hizmet veren her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek resepsiyon, küçük bir market, restoran, temiz duş, ve tuvaletler var.. Bunlar çok önemli çünkü kamp alanları pek temiz olmuyor.  Alanda birçok çeşit konaklama seçeneği var. Ben böyle bir alanda ilk konaklamada deniz gören koza bungalov tercih ettim ama mantık kamp olduğu için yine gitsem yine çadır mantığını tercih ederdim sanırım.

Alanda; bungalovlar, hobbit evleri, glamping çadırları, ahşap bungalov evler, sayısı az olmakla birlikte taş ve ahşap ev seçenekleri var. Ayrıca kendi çadır ya da karavanınızla kendi konforunuzu da götürebileceğiniz bir alan..

 

İşte böyle Ben, Ocak ayında bir gece deniz gören Koza bungalovlardan birinde konakladım.. Güzel bir kamp deneyimi oldu.

Çadır gibi dizayn edilmiş ahşap bungalovlar soğuğa ve rüzgâra karşı oldukça dayanıklı. Bu anlamda ilk defa çadır deneyimi yaşamak isteyen kişiler için harika bir seçenek. İçinde sadece bir yer yatağı bir de elektrikli fan ısıtıcı var.. A bir de elektrik tabii.. Çadırda konaklayanlar bilir ki elektriğin varlığı büyük bir konfor J İlk gece bungalov önünde ki kendine ait alanda ateş yakıp, sucuk ekmek yedik. Deniz, rüzgâr ve dalgalar eşliğinde harika bir akşam yaşadık. Her şey çok tozpembe değildi tabi. Hava çok soğuktu ve ıslanmış odunların yanması oldukça zaman aldı. Hatta hiç verimli yanmadı… Ama ara ara tüm konaklama alanları önünde yanan ateşler, keyifli muhabbetler, incecik bir müzik ve anın tadını çıkaran insanları görünce içimizi bi sıcaklık kapladı. Geceyi yanan mangalın ateşiyle tamamladı. Gece çok rüzgarlı olmasına rağmen çadır oldukça korunaklıydı..

Sabah restoranda aldığımız kahvaltı sonrası sahil yürüyüşü, orman keşfi, fotoğraf çekimi derken ayrılma vakti geldi.

Dinlendik enerji dolduk, adeta şarj olduk J  Hem İstanbul da hem de çok uzaktaydık ve sanki Covid hayatımızda hiç olmamıştı..

 

Siz de bir çırpıda tüm sorumluluklarınızdan bir geceliğine olsun kaçmak, Covid siz günleri hatırlamak ve taptaze hava ile ciğerlerinizi doldurup, normal hayata yüksek bir enerji ile yeniden başlamak istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve doğaya çıkın… Herkese sağlıklı, bol oksijenli ve mutlu günler dilerim. Sevgilerimle.  SEMRA KARA

Sahilkamp Hakkında
Sahil Kamp İstanbul 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş olan deniz kenarında bir Dinlenme Spor Aktivite ve Eğitim tesisidir.
Size yardımcı olmak için bize mutluluk verir. Ekip danışmanı size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir.
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Rezervasyon